Гачки Для Рибалки Owner

Гачок Owner

Гачок – один із найвідповідальніших елементів будь-якої рибальської снасті і, природно, до нього пред’являються підвищені вимоги. Але якщо говорити про лов спінінгом, ці вимоги суттєво зростають. Спінінгом, як правило, ловлять досить велику рибу, крім того, всі хижаки озброєні дуже жорсткою, а часто і зубастою пащею, увігнати в яку жало гачка досить непросто.

На сьогоднішній день на відміну від ще недавнього минулого, знайти у продажу відверто неякісний гачок, зовсім непридатний для лову, не завжди і вдасться. Як правило, всі гачки, навіть зовсім недорогі, хоч і не ідеальні, але все ж таки досить гострі, принаймні, на порядок перевершують вироби, виготовлені в СРСР.

Але рибалки бувають різні. Наприклад, якщо ви ловите в корчах, де за одну рибалку можна відірвати два-три десятки приманок, а риба клює як скажена, то краще вибрати гачки, та й приманки подешевші – інакше такий лов завдасть серйозного удару по сімейному бюджету. Але буває все навпаки. Якщо ви не шкодуючи свого автомобіля, пускаєтеся в неблизький шлях по розбитих тракторами дорогах заради однієї або двох клювань трофейного жереха, якщо ви виступаєте на змаганнях, де порожня клювання або схід риби можуть коштувати чемпіонського титулу, вам уже доведеться вибирати гачки найвищого рівня. І у цьому сегменті ринку вже особливої ​​альтернативи немає.

Більшість фахівців-рибалок для таких відповідальних випадків, а багато і просто для повсякденної риболовлі використовують гачки Owner. Оскільки у цієї фірми асортимент гачків дуже широкий і не підлягає розгляду в рамках однієї статті, зупинимося тільки на трійниках, так як вони найчастіше використовуються при оснащенні приманок спінінгів.

Чим відрізняються трійники Owner? Основних відмінностей, заради яких і купуються ці загалом недешеві гачки, дві: не знав рівних гострота жала, а також здатність цього жала зберігати гостроту при зачепах за корчі, черепашки та інші тверді предмети, не кажучи вже про те, що вони не тупляться від частих клювань судака чи щуки. Завдяки такому трійнику можна дуже істотно підвищити результативність лову за рахунок різкого зниження кількості неодружених клювань. Зверніть увагу: гачки різних серій мають різну товщину дроту. Тонкі гачки мають кращу здатність, що проникає, а при зачепі є реальний шанс розігнути гачок і врятувати приманку. Як уже говорилося, жало при цьому не постраждає. Після відновлення форми гачка він повністю готовий до подальшого використання – міцність збережеться, оскільки сталь застосовується виключно якісна. Гачки з товстого дроту незначно поступаються тонким гачкам щодо проникаючої здатності, на зачепі такий гачок розігнути буде складно, зате він дає набагато більше шансів у боротьбі з великою і сильною рибою.

Гачки Owner випускаються у двох варіантах заточування жала: Cutting Point та Super Needle Point. Cutting Point – запатентована форма заточування, яка є візитною карткою фірми Owner. З боків і із зовнішнього боку жала розташовані гострі ріжучі кромки, а з внутрішньої сторони – площина. Тобто жало в перерізі Т-подібне, повернене площиною всередину. Завдяки такій формі заточування, жало має набагато кращі ріжучі властивості саме зовні, тобто воно при контакті з риб’ячою пащею саме прагнути проникнути якомога глибше, а не відскочити вбік. Навіть при найневпевненішому клювання, гачок надійно підсікає рибу.

Інша форма заточування, Super Needle Point, відрізняється дещо іншими властивостями. Перетин жала абсолютно кругле, тому гачок з таким заточуванням незначно програє Cutting Point у частині проникнення в риб’ячу пащу, зате отвір від нього виходить мінімального діаметра і не схильний до подальшого розриву. Завдяки цьому гачок надійніше утримується в тканинах риб’ячої пащі і навіть прощає деякі огріхи при виведенні.

При виборі гачків Owner зверніть увагу на серію Stinger Treble Narrow Eye. Ці гачки призначені для лососевих мушок на трубках, тому мають дуже вузьку петельку, яка повинна входити в силіконову трубочку, розташовану в задній частині мушки. Зрозуміло, що мушки на трубках у нас застосовують одиниці, але ці гачки стануть у нагоді і в спінінгу. Якщо ви хочете придбати гачок для блешні, що коливається, або воблера, ця серія вам не підійде – більшість заводних кілець ширше отвору в вушці, тому гачок висітиме набакир. Але якщо ви хочете оснастити блешню, що обертається, особливо якщо це передньонавантажена вертушка з гачком, зафіксованим термозбіжною трубкою, ця серія саме для вас. Маленьке вушко під термозбіжною трубкою буде виглядати набагато акуратніше, крім того, дозволить застосувати трубку меншого діаметру. Гачки цієї серії мають заточування Cutting Point і виготовлені з товстого дроту, як для такого розміру гачка. Тобто це оптимальні гачки для лову великої та потужної риби в тому випадку, якщо гачок до приманки приєднується не через кільце заводу.

Leave a Reply

Your email address will not be published.